Matkarajad

Matkarajad

Kõrgessaare orhideede õpperada (100 m)

Õpperajal avaneb suurepärane võimalus lühikese ajaga ja teejuhita tutvuda kodumaiste orhideedega. Külastamisvõimalus on ka igal bussituristil. Eelkõige on õpperada mõeldud liikide tundmaõppimiseks ning sobib väliõppe korraldamiseks kooliõpilastele ja taimehuvilistele.

Leemeti matkarada (2+3 km)

Suurepärast koormust pakkuv tõusude ja langustega  matkarada on läbitav 2 ja 3 km ringina. Suvel metsalooduse nautimist võimaldav rada sobib talvel suurepäraselt suusamõnude nautimiseks. Rada on  tähistatud.  Pärast jalutuskäiku või sportimist saad pidada pikniku Leemeti lõkkekohas.

Üha sagedamini tunnevad inimesed vajadust viibida looduses. Mõned tahavad lihtsalt looduskaunis kohas olla ja ajarattal vabalt veereda lasta, teisi köidab aga enam aktiivne tegevus, soov kogeda füüsilist pingutust, näha erinevaid maastikke ning saada osa looduse heli- ja värvirikkusest, mis meid rännuteel ümbritseb.

Et olla abiks selliste soovidega inimestele, hakati üle kümne aasta tagasi Hiiumaal loodusradasid rajama. Hiiumaa looduse mitmekesisus pakub küllaga võimalusi. Algust tehti Kõpus, jätkati Käina lahe ääres. Tänaseks juhatavad saarel valminud 15 rada matkajat läbi soode, põlismetsade, kadastike ja roostike, mööda ranna- ja puisniite, üle luitemägede ja rannavallide kuni kaunite liivarandadeni kutsuva mere ääres.

Hiiumaa metsades ja randades leiad mitmeid toredaid RMK õpperadasid, vaata SIIT.

Kerget jalga ja kaunist silma Hiiumaa loodusega tutvumisel!