Kultuur ja sport

Hiiumaa kultuurielu

Eesti väikseima maakonnana kihab Hiiumaa kultuurielust. Saarel on muuseume ja galeriisid, kino ja teatrit, kultuurikeskusi ning seltse, mis ka kõige kaugemate külade elanikud regulaarselt kokku teatrit, tantsu ning muusikat tegema toovad.

Samuti tegeldakse ratsaspordi, ujumise ja muude spordialadega. Ja nii juhtubki, et kui suvisel festivalihooajal näiteks Sõru Jazzilt, Eelarvamusfestivalilt või Hiiu Folgilt otse koju ei raatsi sõita, võid kõige ootamatumates kohtades leida end äkki kohaliku külateatri komejandilt, rahvatantsuetenduselt või hoopis kunstiresidentuurist.

Hiiumaa kadakase maastiku vahel lihtsalt on midagi maagilist, mis on alati siia just kunstnikke, kirjanikke ning heliloojaid meelitanud. Ja muidugi mõista vürtsitab kõike eelmainitut alati südikas Hiiu huumor.

Kultuuri- ja rahvamajad
Sport
Sündmused
Muuseumid, näitused, ateljeed
Huvitegevus

Saare populaarseimad kultuurisündmused on Hiiumaa kohvikutepäev, Lastefestival, Hiiu Folk, Sõru Jazz, Kalana Saund, Hiiumaa toidu ja kunsti nädal, suvine ning talvine käsitöö- ja omatoodangu laat ning Hiiumaa (eel)arvamusfestival. Sadamateski toimub palju nagu näiteks kevadine Tuulekala festival, suvine Lestafest ja talvine Jääkala festival. Spordisõpradele toimuvad saarel ratta-, jooksu- ja suusavõistlused, korvpalli- ja võrkpalliturniirid ning palju muud.