Hiiumaale elama

Miks tulla Hiiumaale elama?

Kes ei unistaks elust UNESCO tunnustusega keskkonnas, kus igas suunas avanevad hingekosutavad loodusvaated?

Hiiumaa pakub erakordset elukvaliteeti: vaikust, rahu ning turvalisust. Looduslähedast mõtteviisi ja puhast toitu, mida oma kätega peenralt korjata. Kontorit, kust välja astudes oledki juba metsas. Meil on ruumi, on õhku ja on aega. Iga päikeseloojang on sündmus. Iga inimene on tähtis. Kogukond hoiab üksteist. Saarel saab elu sättida nii, et tööelu ei varjuta koduelu.

Ja äkitselt saavad tähtsaks päris kogemused, päris inimesed, päris toit ja tuulesuunad. Just nii, nagu meie esiisade aegu – ent kiire interneti ja tänapäevaste töövõimalustega.

Mida pakub Hiiumaa lastega peredele?

Hiiumaa pakub lastele päris lapsepõlve – sellist, nagu Astrid Lindgreni raamatutes. Metsmaasikate ja karjakoplite, paadisildade ja kivirahnude vahelisi mängumaid, turvalist ummikutevaba kooliteed ja õdusaid pisikesi lasteaedu, kus põnnid saavad õunapuude otsas turnida ja looduse rütme jälgida. Siin on sõbralikud linnakesed, külad ja koduhoovid, kus ka kõige pisemad tegelased saavad südame rahus tegutseda, muretsemata liikluse virr-varri või tänavaohtude pärast.

Noortele peredele laienevad Hiiumaa vallas mitmed soodustused ja tugi oma kodu ning elamumaa leidmisel. Lapsi ootavad järjekorrapriid õppekohad saare seitsmes koolieelses lasteasutuses ja põhikoolis, kahes keskharidust pakkuvas õppeasutuses ning mitmetes huvikoolides. Ja lisaks on Hiiumaal maailma puhtaim õhk!